Виховна діяльність

Про всі актуальні події та новини ви можете дізнатися на нашій сторінці у Фейсбук. 

Facebook

29 січня в Україні відзначають пам’ять героїв Крут- українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році.

Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само , як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника.

В нашій гімназії вчителі провели історичні уроки, виховні години , що висвітлюють хроніку подій січня 1918 року.

Памʼятаємо!

Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України “Про День соборності України” від 21 січня 1999 року № 42.

Акт Злуки, проголошений 105 років тому – 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві, став епохальною історичною подією, коли українські землі об’єдналися в одній державі. Це стало основоположною віхою українського державотворення, увінчало соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття.

Соборність означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге, – духовну консолідацію всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Нарешті, соборність невіддільна від суверенітету й реальної незалежності народу –  фундаменту побудови демократичної держави, є запорукою виживання й існування нації.

Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю.

Гасло до відзначення Дня Соборності – 2024 

"Наша єдність – наша зброя”

                    До Дня Соборності України в гімназії проведено: 

Фотовиставка  "Україна - це ми!"

години спілкування  "Схід і Захід - єдині", «Моя Україна - Соборна держава», "Вона- наш скарб і наша мрія : соборна вільна Україна", "Соборна Україна - незламна нація",  "Єдина країна - єдиний народ", "Єдина назавжди", онлайн-флешмоб  "Ланцюг єдності". 


волонтерство плакат 5 міфів.pdf

5 грудня  Міжнародний день волонтера – це свято, коли ми відзначаємо роботу та зусилля людей, які добровільно віддають власний час та енергію, щоб допомагати іншим.

Сьогодні волонтерство є важливою складовою суспільства, адже ці люди змінюють світ на краще, допомагаючи тим, хто цього дійсно потребує.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. 

Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом - звернути увагу суспільства на цю проблему. Ризик інфікування ВІЛ під час війни зростає. Велика кількість травм, поранень, які супроводжуються масивними коровотечами, та потребують невідкладної домедичної допомоги. Ще один із характерних злочинів війни – сексуальне насильство, коли, нажаль, статевий акт незахищений та досить травматичний. Способи захиститися від ВІЛ є, вони доступні, безкоштовні, не потребують багато часу, а лише Вашого свідомого рішення.

З метою популяризації спорту та здорового способу життя серед здобувачів освіти в Україні ,  за ініціативи Глави держави в Кременчуцькій гімназії №18 проведено  спортивні та спортивно-масові  заходи серед учнів  гімназії.  

Спортивні змагання :"Слава незламним захисникам України " в 5 -Б класі.  Брейн-ринг "Спортивним та обізнаним - бути модно" між учнями 7-А класу.  Спортивне змагання між 3 і 4 класами "У світі чарівних шахів".

З ВІРОЮ У ПЕРЕМОГУ! РАЗОМ!

 ВСІЄЮ ВЕЛИКОЮ ШКІЛЬНОЮ РОДИНОЮ ЗБІРАЛИ НА ДОПОМОГУ ЗСУ! 

Збирали каштани, виготовляли оберегі, сувенири, малювали малюнки для наших захасників та захисниць! 

Настане час – повернуться герої,

Поїдуть танки – стихне гуркіт зброї,

Міста розквітнуть, оживуть руїни,

І буде мирне небо в Україні! 


Учні 4-х класів відвідали Військово-історичний музей #ВПУ_7!

Вже склалася добра традиція: діти, що приходять на екскурсію до музею війни, приносять для захисників фронту малюнки, обереги, смаколики до чаю…

Сьогодні ми зустрічали четвероклашок Кременчуцької гімназії №18 – 35 –ть галасливих, непосидючих, але щирих, сміливих і з чистою душею!

Хвилиною мовчання ми вшанували пам’ять всіх загиблих за Україну. Згадали трагедію Амстора та перші «прильоти» на Кременчук. Подякували волонтерам, які з перших днів на тиловому фронті. Нагадали правила поводження з вибухонебезпечними предметами, приміряли бронежилет і каску та, звісно, зробили фото на згадку.

А ще – отримали сувеніри від учнів 2-го класу гімназії, які вже раніше були у музеї, а тому вирішили передати своєрідний «привіт» - свої подарунки для військових.

Ростіть щасливими дітки, саме заради цього батьки сьогодні так важко відстоюють Україну!

Продовжуємо проводити заходи в рамках Всеукраїнського місячника бібліотек.

 Гра-вікторина  

"Цвіти і сяй моя держава"


У рамках реалізації проєкту "Шкільний офіцер поліції" продовжуємо співпрацю з патрульною поліцією.

05.10.2023 відбулася цікава та пізнавальна бесіда 

"Правила дорожнього руху" для учнів 1 класу. 

АКТИВНО РОЗПОЧАЛИ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК 

«ВІРЮ В МАЙБУТНЄ ТВОЄ, УКРАЇНО!» 

04.10.2023 Відзначили Всесвітній день тварин. 

Провели "Уроки доброти"

0-02-05-c8f8a8b8b19538af18fb0e7a00f7486ede01664aa855cb9e47fece24d52417cc_514a943d.mp4



Також у першу неділю жовтня ми відзначаємо свято тих,хто попри всі труднощі продовжує сіяти розумне добре,вічне!

Дорогі наші вчителі, вітаємо вас із Днем учителя!

Дякуємо вам за щедрість ваших сердець, безмежне терпіння і розуміння, відданість справі та любов до своїх учнів.

Бути вчителем - нелегка праця, тож бажаємо вам здоров'я, бадьорості тіла і духу.

Щира Подяка всім хто сприяє тому, щоб освітній процес тривав незважаючи ні на що!

Прийде Переможний час, ми відвоюємо свою волю і незалежність! На нашій прекрасній землі запанує Мир! Україна повстане з руїн, відновиться і розквітне! Заради цього всього працюють вчителі і навчаються учні!

Освіта заради Миру і Перемоги!

Слава Україні!!!

1 жовтня ми відзначаємо День Захисника і Захисниці України та Покрови Пресвятої Богородиці і День Українського Козацтва!

Сьогодні, як і кожного дня, ми дякуємо нашим Захисникам і Захисницям за мужність, за неймовірну силу духу, за постійний захист нас цивільних!

Вклоняємося перед вами за вашу хоробрість! Вдячні кожному, хто оберігає життя українців і боронить нашу Україну! Дякуючи всім вам, наші Захисники, віра в мирне майбутнє не згасає в кожному з нас!

Вшановуємо пам'ять всіх полеглих Захисників, які в різний час віддали своє життя за незалежність і свободу України.

Хай небесна захисниця Богородиця оберігає кожного,хто боронить і захищає нашу Україну!

Слава Україні! Героям Слава!

0-02-05-53a6bcd901d5e232b41b443e72cbeac7ac67b798bc592884c4e6ed81a7c470c0_b72adec9.mp4

ДЕНЬ МИРУ сповнений тривогами...

Щороку 21 вересня світ відзначає Міжнародний день миру. Для українців цей день має особливе значення. Мир у нашій рідній країні – найбільша цінність і найзаповітніша мрія для всіх українців.

Бажаємо найскорішої перемоги Україні, миру і злагоди на нашій землі!

Низький уклін і щира вдячність усім, хто захищає нашу країну та допомагає наближати перемогу!

Щастя та миру кожній дитині на планеті! Миру у всьому світі!


0-02-05-d70e68e98d01a1c20f08df9454cf90d422eb6f97f2891f67af9bfe3f23db0068_df31f768.mp4

18.09.2023

За участі Міжнародної гуманітарної організації "Humanity & Inclusion" для учнів нашої гімназії було проведено тренінг, навчання  ризикам, пов'язаним з вибухонебезпечними предметами "Гайда вчитись, бо знання рятують!".

Після проведення якого діти дізнались: 

які існують типи мін;

що робити, якщо побачили підозрілий предмет;

як допомогти пораненому на мінному полі. 

Дуже вдячні за проведений захід та  закріплені знання з досить важливої теми у наш час!

8 вересня - Міжнародний день грамотності! 

СТАРТУВАЛИ!

Перший тиждень навчання пройшов.

АКТИВНО! ЖВАВО!

СПОРТИВНО! СПРИТНО!

Адже, це був - ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ!

ГАСЛО ТИЖНЯ: " ЗДОРОВА НАЦІЯ - СИЛЬНА КРАЇНА".

Протягом Тижня діти знайомилися з історією та традиціями Олімпійських ігор,  олімпійськими видами спорту та змагалися на спритність та витривалість. Також було проведено змагання  між учнями 18 і 27 гімназій. "Ми майбутні олімпійці".

Було КРУТО!

0-02-05-4927e5d45452bacd6c4e0953d018e6d447173854ba1c0bc99c143ab9d67b365b_1d91b6b4.mp4

Нормативні документи з питань організації виховної роботи 

Документи-в-виховну-роботу (1).pdf
Орієнтири-перетворено.pdf

Домашне насильство 

Міністерство освіти і науки інформує, що у зв’язку з воєнними діями російської федерації проти України питання домашнього насильства, насильства за ознакою статті стає ще більш актуальним, ніж у мирний час. Перед нашою державою постали нові виклики, зокрема нова форма жорстокого поводження з жінками, чоловіками, дітьми – це сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом. Також, насильство в родині під час війни набуває більш загрозливих форм, аніж у мирний час. Тому дуже важливо підвищувати обізнаність населення щодо даної теми. Для цього нижче наведено види домашнього насильства, що вони собою являють та як діяти, якщо довелося з ним стикнутися.

Куди звернутися

      Суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, є:

      Спеціально уповноваженими органами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству є:

      До інших органів та установ, на які покладаються функції із здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, належать:

      До загальних служб підтримки постраждалих осіб належать заклади, які, у тому числі, надають допомогу постраждалим особам:

До спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб належать притулки для постраждалих осіб, центри медико-соціальної реабілітації постраждалих осіб, кол-центр з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим особам та особам, які постраждали від насильства за ознакою статі, а також заклади та установи, призначені виключно для постраждалих осіб та осіб, які постраждали від насильства за ознакою статі.

У здійсненні заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, зокрема виявленні фактів домашнього насильства, наданні допомоги та захисту постраждалим особам, можуть брати участь підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, громадські об’єднання та іноземні неурядові організації, фізичні особи — підприємці, які відповідають критеріям діяльності суб’єктів, що надають соціальні послуги, а також фізичні особи, які надають соціальні послуги, у тому числі послуги патронату над дітьми.

Дії особи, якщо вона зазнала домашнього насильства

      Крок 1. Негайно зателефонувати за номером «102». Під час виклику екіпажу патрульної поліції слід зазначити, що потрібен саме екіпаж “ПОЛІНА” (поліція проти домашнього насильства), які реагують виключно на виклики, що пов’язані із домашнім насильством.

Виклик поліції саме за номером «102» в подальшому допоможе встановити факт здійснення такого виклику у разі, якщо поліція не приїхала або не вжила належних заходів.

За фактом виклику має прибути екіпаж патрульної поліції, зафіксувати прояв домашнього насильства у будь-якій формі та вжити такі заходи:

Далі складений протокол про адміністративне правопорушення разом з матеріалами, що зібрані працівниками поліції на підтвердження факту домашнього насильства, надсилається до суду. І вже суд вирішує, чи притягнути кривдника до відповідальності, чи ні.

      Корисно! У разі, якщо з будь-яких причин особа не викликала поліцію та не зафіксувала факт насильства в сім’ї в момент вчинення, необхідно звернутися до територіального відділення поліції та написати заяву про притягнення кривдника до відповідальності.

Якщо не можливо залишатися вдома, необхідно продумати, де перечекати небезпеку, взяти із собою всі необхідні документи та речі.

      Крок 2. У разі, якщо особа стала жертвою домашнього фізичного або сексуального насильства навіть, якщо немає видимих ознак ушкоджень (наприклад синців чи подряпин), потрібно негайно звернутися до лікаря у травмпункт/судово-медичного експерта, щоб своєчасно зафіксувати тілесні ушкодження і визначити ступінь їх тяжкості. Надалі це допоможе притягнути кривдника до кримінальної відповідальності.

Для зняття таких пошкоджень можна звернутися до бюро судово-медичної експертизи у відповідній  області. В подальшому висновок  експерта буде вагомим доказом у суді.

      Крок 3. У разі вчинення фізичного або домашнього насильства, бажано негайно звернутись до районного відділення поліції для складання письмової заяви про вчинення кримінального правопорушення, до якого слід додати копію висновку судово-медичного експерта. У такій заяві слід коротко та чітко описати всі обставини справи. Також письмова заява може бути направлена, як цінний лист з повідомленням про доставку.

      Важливо! В районному відділенні поліції також можна зібрати дані, необхідні для кроку № 4, у випадку, якщо насильство в сім’ї було систематичним (зразок запиту на інформацію щодо вчинення насильства в сім’ї).

      Крок 4. Скористайтесь правом на встановлення обмежувального припису.

Права постраждалої особи

      Постраждала особа має право на:

1 листопада 2022 року набула чинності для України Стамбульська конвенція, щодо ліквідації гендерно зумовленого насильства, насильства стосовно жінок і домашнього насильства.

Норми Конвенції захищають не тільки жінок, а застосовуються до всіх постраждалих від насильства (чоловіків і дітей будь-якої статі) в мирний час і в під час збройних конфліктів. А також захищають права українських громадян, які постраждали від насильства за кордоном.

Види відповідальності:

Спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству, що можуть застосовуваться до кривдника

      До спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству належать:

У рамках співпраці Кременчуцької міської територіальної громади з UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» було створено авторський мультиплікаційний фільм «Шлях до життя без насильства».

 За мотивами мультфільму також було розроблено комікс для дітей шкільного віку.

 Якщо ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте,

що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило –

НЕ МОВЧАТИ!

 Для отримання екстреної допомоги необхідно звернутися

за такими номерами:

 1. Екстрений виклик поліції 102 (цілодобово).

 2. Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі +38068-548-76-11, +38050-661-74-11

 3. Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі 066-250-01-33.

 4. Департамент у справах сімей та дітей Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області 098-839-11-61.

Створення недискримінаційного середовища в закладі освіти, забезпечення рівного доступу до освіти всіх дітей, незалежно від статі, національності або добробуту родини, освіти чи професії їх батьків.